Now loading.
Vă rugăm aşteptaţi.

Menu

BURSELE ”DRAGOȘ FILIPESCU” - clasa a IX-a și a X-a

Prima paginăAnunţuriBURSELE ”DRAGOȘ FILIPESCU” - clasa a IX-a și a X-a
Prima paginăAnunţuriBURSELE ”DRAGOȘ FILIPESCU” - clasa a IX-a și a X-a

BURSELE ”DRAGOȘ FILIPESCU” - clasa a IX-a și a X-a

publicat în Anunţuri

Vă aducem la cunoștință oportunitatea oferită de Fondul de burse „Dragoș Filipescu”, creat la inițiativa absolvenților promoției 1989 a Colegiului Național ”Costache Negruzzi” Iași, pentru elevii claselor a IX-a și a X-a. Conducerea Colegiului Negruzzi apreciază această formă de promovare a valorilor negruzziste, prin susținerea elevilor merituoși de către comunitatea alumni.

Pentru acest an, sunt propuse două burse, una pentru Anastasia Filip (bursiera de anul trecut, clasa a X-a, care îndeplinește criteriile de performanță pentru menținerea bursei și în al doilea an) si o bursa nouă, pentru un elev / o elevă din clasa a IX-a.

Calendarul propus de Fundația Comunitară Iași este următorul: 

 

29 noiembrie 2023

Lansarea Fondului de burse „Dragoș Filipescu”

29 noiembrie-8 decembrie 2023

Înscrierea online a aplicanților (transmiterea documentelor prin e-mail)

11 decembrie- 15 decembrie 2023

Analiza aplicațiilor și selecția bursierilor pentru interviu.

18 decembrie 2023

Anunțarea bursierilor selectați

18-22 decembrie 2023

Semnarea contractelor de bursă

Ianuarie -Septembrie 2024

Implementare şi monitorizare program

 

Criteriile de eligibilitate și documentele necesare pot fi accesate AICI

 

Mult succes!
 
 
 
 
 
04 12, 2023