Now loading.
Vă rugăm aşteptaţi.

Menu

Părintele - antrenor pentru succes

Părintele - antrenor pentru succes

publicat în Părinți pentru Părinți

Stimaţi părinţi,

 

Examenul de Evaluare Națională la clasa a VIII-a se apropie și vă doriți din tot sufletul reușita adolescentului dumneavoastră. Modul în care comunicați cu adolescentul, felul în care îl încurajați, atitudinea pe care o aveți față de examen îl poate responsabiliza sau, dimpotrivă, poate genera tensiuni, divergențe, distanțare, într-un moment în care este esențial să vă simtă aproape, oferind sprijin, empatie, încurajare.

Vom detalia câteva strategii necesare pentru a fi un părinte suportiv pentru adolescent, cu o viziune optimistă și încrezătoare, în cadrul webinarului Părintele - antrenor pentru succes pe care îl organizăm vineri, 14 mai 2021, între orele 14.00-15:00, în cadrul Salonului Virtual al Ofertelor Educaţionale - Ediţia 2021.

Evenimentul va fi moderat de profesor dr. Irina DUMITRU, consilier şcolar la CJRAE Iaşi – Colegiul Naţional “Costache Negruzzi”, Școala Primară ”Carol I”.

Pentru participarea la webinar se va accesa link-ul de mai jos (Zoom Meeting):

https://us02web.zoom.us/j/88455302201?pwd=bHBFVEFDN0lHcXViWkxLcXhHRDRHQT09

 

Meeting ID: 884 5530 2201

Passcode: 0qdRSH

 

Vă așteptăm cu interes și recunoștință pentru timpul investit!

 

Loading...

14 05, 2021