Now loading.
Vă rugăm aşteptaţi.

Menu

Sesiunea de examene Cambridge organizată de Colegiul Naţional “Costache Negruzzi” Iaşi în anul școlar 2020-2021

Prima paginăRezultateCambridge examsSesiunea de examene Cambridge organizată de Colegiul Naţional “Costache Negruzzi” Iaşi în anul școlar 2020-2021
Prima paginăRezultateCambridge examsSesiunea de examene Cambridge organizată de Colegiul Naţional “Costache Negruzzi” Iaşi în anul școlar 2020-2021

Sesiunea de examene Cambridge organizată de Colegiul Naţional “Costache Negruzzi” Iaşi în anul școlar 2020-2021

publicat în Cambridge exams

Colegiul Naţional “Costache Negruzzi” Iaşi, cu sprijinul British Council Iaşi , va organiza în anul școlar 2020-2021 o sesiune de examene Cambridge pentru elevii de gimnaziu și liceu. Pe lângă avantajul  recunoașterii la scara internațională a unui anumit nivel de competențe lingvistice, certificatul lingvistic  echivalează promovarea examenului de limba engleză pentru admiterea în liceu la clase cu predare a limbii engleze în regim intensiv și bilingv (A2 Key for Schools/KET for Schools, B1 Preliminary for Schools/PET for Schools), precum și promovarea compețentelor lingvistice într-o limbă străină din cadrul sesiunii de bacalaureat (B1 Preliminary for Schools/PET for Schools,B2 First for Schools/FCE for Schools, C1 Advanced/CAE).
Sesiunea va avea loc la data de 17 aprilie 2021  atât pentru elevii de gimnaziu (A2 Key for Schools/KET for Schools, B1 Preliminary for Schools/PET for Schools) cât și pentru elevii de liceu (B2 First for Schools/FCE for Schools, C1 Advanced/CAE), cu perioada de înscriere în intervalul 03 decembrie 2020 - 26 februarie 2021. Graficul, termenii si conditiile, detaliile desfăsurarii sesiunii de examene precum şi formularul de înscriere se pot gasi aici.
 
Prof. Gianina Artenie Tel. 0740862431 Responsabil Comisie Metodica Limbi Moderne Coordonator Proiecte Internationale Colegiul "Costache Negruzzi" Iasi
28 11, 2020