Now loading.
Vă rugăm aşteptaţi.

Menu

Ancore valorice negruzziste

Prima paginăAnunţuriAncore valorice negruzziste
Prima paginăAnunţuriAncore valorice negruzziste

Ancore valorice negruzziste

publicat în Anunţuri

Bucuria prilejuită de întâlnirea cu absolvenți de Negruzzi a fost mereu dublată de recunoașterea acestui spirit, care, adaptându-se în mod necesar la imperativele fiecărui mediu și ale fiecărei epoci, nu și-a trădat niciodată esența înaltă. Demnitatea, libertatea interioară, consecvența, deschiderea spre inovație, dar și respectul pentru tot ceea ce înseamnă tradiție viabilă definesc spiritul negruzzist pe care, în decursul celor 125 de ani de existență, ni l-am asumat ca termen de referință, reper de conduită și, ulterior, ca matrice identitară.
La ceas aniversar, suntem mândri că putem oferi lumii întregi o serie de ancore valorice negruzziste, prin mesajele absolvenților noștri!

 

View More
 

27 10, 2020