Now loading.
Vă rugăm aşteptaţi.

Menu

BURSA ”DRAGOȘ FILIPESCU”

Prima paginăAnunţuriBURSA ”DRAGOȘ FILIPESCU”
Prima paginăAnunţuriBURSA ”DRAGOȘ FILIPESCU”

BURSA ”DRAGOȘ FILIPESCU”

publicat în Anunţuri

Ne bucurăm să vă anunțăm că, în acord cu conducerea Colegiului National “C. Negruzzi” și colegii de la Fundația Comunitară Iași, perioada de înscriere a aplicațiilor pentru bursa Dragoș Filipescu s-a prelungit până pe 31 octombrie 2020 iar plafonul de venit a fost mărit la 1600 de lei. 

Condiții de obținere a unei burse „Dragoș Filipescu”: 

-        Media generală pe anul școlar anterior să fie min. 8.50 (media la Evaluarea Națională pentru cei înmatriculați în clasa a IX-a să fie min. 8.50); 

-        Mediile la limba și literatura română, matematică și informatică să fie min. 8.50;

-        Aplicantul să fie implicat în activități școlare și extrașcolare pe care să le poată dovedi prin documente (diplome, adeverințe de participare la concursuri, evenimente, proiecte de voluntariat etc.); 

-        Venitul pe membru de familie în ultimele 3 luni să nu fie mai mare de 1.600 lei

-        Nu constituie criterii de acordare a burselor: sexul sau religia candidatului. 

Bursa va fi acordată în tranșe, pe durata anului școlar în curs (2020-2021). 

Elevii vor trimite prin e-mail următoarele documente: formularul de aplicare, scrisoare de motivație, foaie matricolă cu situația școlară și documente la zi care să evidențieze nivelul venitului net pe membru de familie. 

Înscrierea se va realiza exclusiv online, prin e-mail. Documentele se vor transmite către Fundația Comunitară Iași, prin e-mail la adresa Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea., până la data: 31 octombrie 2020, ora 24:00

* După transmiterea pe e-mail a documentelor, fiecare aplicant are responsabilitatea de a reveni cu telefon (0751.944.730) la Fundația Comunitară Iași pentru confirmarea expedierii/primirii documentelor (în intervalul orar 8:00 – 16:00, de luni până vineri). Persoana de contact este Doris-Amalia Cojocariu.  

Pentru detalii suplimentare, vă rugăm să o contactați pe Doris-Amalia Cojocariu (telefon 0751.944.730, e-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.), coordonator programe la Fundația Comunitară Iași. 

Website: https://www.fundatiacomunitaraiasi.ro/fondurile/fondul-de-burse-dragos-filipescu/
 
16 10, 2020