Now loading.
Vă rugăm aşteptaţi.

Menu

Sesiunea de examene Cambridge organizată de Colegiul Naţional “Costache Negruzzi” Iaşi în anul școlar 2019-2020

Prima paginăRezultateCambridge examsSesiunea de examene Cambridge organizată de Colegiul Naţional “Costache Negruzzi” Iaşi în anul școlar 2019-2020
Prima paginăRezultateCambridge examsSesiunea de examene Cambridge organizată de Colegiul Naţional “Costache Negruzzi” Iaşi în anul școlar 2019-2020

Sesiunea de examene Cambridge organizată de Colegiul Naţional “Costache Negruzzi” Iaşi în anul școlar 2019-2020

publicat în Cambridge exams

Colegiul Naţional “Costache Negruzzi” Iaşi, cu sprijinul British Council Iaşi , va organiza în anul școlar 2019-2020 o sesiune de examene Cambridge pentru elevii de gimnaziu și liceu. Pe lângă avantajul  recunoașterii la scara internațională a unui anumit nivel de competențe lingvistice, certificatul lingvistic  echivalează promovarea examenului de limba engleză pentru admiterea în liceu la clase cu predare a limbii engleze în regim intensiv și bilingv (A2 Key for Schools/KET for Schools, B1 Preliminary for Schools/PET for Schools), precum și promovarea compețentelor lingvistice într-o limbă străină din cadrul sesiunii de bacalaureat (B1 Preliminary for Schools/PET for Schools,B2 First for Schools/FCE for Schools, C1 Advanced/CAE).

Sesiunea va avea loc la data de 9 mai 2020  atât pentru elevii de gimnaziu (A2 Key for Schools/KET for Schools, B1 Preliminary for Schools/PET for Schools) cât și pentru elevii de liceu (B2 First for Schools/FCE for Schools, C1 Advanced/CAE), cu perioada de înscriere în intervalul 17 februarie -23 martie. Graficul şi detaliile desfăsurarii sesiunii de examene precum şi formularul de înscriere se pot gasi aici.

17 02, 2020