Now loading.
Vă rugăm aşteptaţi.

Menu

Selecție eleve în vederea continuării parteneriatului Bridging Cultures între Colegiul Naţional „Costache Negruzzi” şi Şcoala Visakha Vidyalaya, Colombo, Sri Lanka

Prima paginăProiecteProiecte internaționaleSri LankaSelecție eleve în vederea continuării parteneriatului Bridging Cultures între Colegiul Naţional „Costache Negruzzi” şi Şcoala Visakha Vidyalaya, Colombo, Sri Lanka
Prima paginăProiecteProiecte internaționaleSri LankaSelecție eleve în vederea continuării parteneriatului Bridging Cultures între Colegiul Naţional „Costache Negruzzi” şi Şcoala Visakha Vidyalaya, Colombo, Sri Lanka

Selecție eleve în vederea continuării parteneriatului Bridging Cultures între Colegiul Naţional „Costache Negruzzi” şi Şcoala Visakha Vidyalaya, Colombo, Sri Lanka

publicat în Sri Lanka

Aflat la cea de-a treia ediţie, parteneriatul educaţional România – Sri Lanka, rezultat al iniţiativei comune a două eleve – Teodora Medeleanu (absolventă a școlii noastre, 2018 ) şi Amaya Fernando (Sri Lanka) – a devenit deja parte a tradiţiei negruzziste cu deschidere către valorile culturale din afara graniţelor ţării. Noua ediție a parteneriatului se va desfăşura în şcoala noastră în anul par (2020) şi în şcoala parteneră în anul impar (2021) și va fi coordonat de prof. Gianina Artenie. Astfel, în perioada 28 martie – 5 aprilie 2020, şcoala noastră va fi gazda unei delegaţii formate din cinci/şase eleve şi o profesoară de la şcoala Visakha Vidyalaya, Colombo, Sri Lanka, în cadrul schimbului cultural Bridging Cultures.

Detalii despre condițiile de selecție a elevelor participante, parteneriat precum și acordul de participare se găsesc aici.

17 02, 2020