Prima paginăAnunţuriTITULARIZARE 2024 - În atenția candidaților înscriși la concursul național de ocupare a posturilor didactice sesiunea 2024

Centrul de Concurs nr. 1 – Colegiul Național „Costache Negruzzi” Iași (a fost relocat de la Școala Postliceală de Stat „Grigore Ghica Vodă” Iași)

Examenul scris se va desfășura în data de 17.07.2024, începând cu ora 9.00.

Accesul candidaților în sălile de examen este permis între 7.00 – 8.00, pe baza unui act de identitate (carte de identitate sau pașaport), cu respectarea punctelor de acces, după cum urmează:

• Toma Cozma nr. 4 – cale de acces EST (candidații repartizați în sălile P2-P5, I.1 – I.6 și II.1, II.2 și II.6)
  • N. Istrati – cale de acces VEST (candidații repartizați în sălile P.6 – P.11, I.8 – I.13 și II.8 – II.13)

Pentru depozitarea bagajelor se va folosi sala de sport, cu cele două intrări, EST și VEST, conform repartizării în sălile de examen.

Durata de redactare a lucrărilor este de 4 (patru) ore. Pentru redactarea lucrărilor se folosește cerneală de culoare albastră sau pix cu pastă de culoare albastră; desenele / graficele se pot executa și cu creionul negru. NU se vor utiliza pixuri a căror cerneală se șterge.

Având în vedere condițiile meteo, candidații pot avea asupra lor apă sau chiar miniventilatoare proprii.

Mult succes!

16 07, 2024