Testarea la limba engleză pentru admiterea în clasa a V-a cu program intensiv

Prima paginăAdmitereClasa a V-aTestarea la limba engleză pentru admiterea în clasa a V-a cu program intensiv

Testarea la limba engleză pentru admiterea în clasa a V-a cu program intensiv

publicat în Admitere în clasa a V-a

Având în vedere că numărul solicitărilor pentru clasa a V-a cu studiul intensiv al limbii engleze (60 de cereri) depășește numărul de locuri aprobat în planul de școlarizare, Colegiul Național ”Costache Negruzzi” Iași organizează testarea la limba engleză sâmbătă, 10 iunie, începând cu ora 9, conform Procedurii operaționale (disponibilă AICI).

Vă invităm să consultați site-ul Colegiului pentru alte informații organizatorice: repartizarea pe săli pentru proba scrisă (va fi afișată cu 24 de ore înainte) și programarea pentru proba orală.

31 05, 2023