Prima paginăAnunţuriExpoziția de Arte Vizuale intitulată “Plasticismul albului în culori”, ediția a III-a

Expoziția de Arte Vizuale intitulată “Plasticismul albului în culori”, ediția a III-a, cu tematică hivernală, reunește 192 de lucrări aparținând elevilor Colegiului Național “Costache Negruzzi” din Iași. Evenimentul panotat pe simezele mediului on-line oglindește abordări plastice diverse într-un repertoriu ce armonizează viziunea realistă cu cea abstract-ludică.

Astfel, magia sărbătorilor de iarnă a fost transpusă, cu emoție, în spații bidimensionale, din care au luat naștere miracolele plastice, așternute pe șevaletul fulgilor de nea.

Felicitări, dragi copii, pentru aceste lumi noi, mereu surprinzătoare și pline de candoare! Felicitări, stimată doamnă profesor Mihaela Știrbu, pentru oaza de frumos creată!

Sărbători cu inimă ușoară!

View More

21 12, 2020