Informaţii cazare cămin

Prima paginăAnunţuriInformaţii cazare cămin

Informaţii cazare cămin

În conformitate cu criteriile aprobate în ședința Consiliului de Administrație al Colegiul Național ”Costache Negruzzi” Iași din 08.09.2020, beneficiază de serviciul internat și cantină, în anul școlar 2020-2021:

• Elevii Colegiului Național ”Costache Negruzzi” Iași care au solicitat cazare
  • Elevii bursieri din partea statului român care provin din Republica Moldova și sunt elevi ai Colegiului Național ”Costache Negruzzi” Iași
  • Elevii bursieri din partea Consiliului Local Iași (PRORURALIS)
  • Elevii beneficiari ai programelor de susținere a elevilor din medii defavorizate (Centrul Social Bogdănești)

Pentru îndeplinirea formalităților de cazare, elevii mai sus menționati se vor prezenta la Căminul Colegiului Național ”Costache Negruzzi” Iași din strada Toma Cozma nr. 4, respectând următoarele:

• programul de cazare: sâmbătă și duminică, în intervalul orar 8-16
  • se vor supune triajului epidemiologic efectuat de personalul medical al școlii
  • vor avea asupra lor următoarele documente, completate și semnate:
  • Contractul de cazare (descarcă AICI)
  • Declarația privind starea de sănătate (descarcă AICI)

Fără aceste documente NU este permis accesul în cămin.

Părinții / tutorii legali ai elevilor minori NU au acces în cămin.

11 09, 2020