Contestatii - Evaluarea naţională pentru elevii clasei a VIII-a 2020

22 June 2020

EVALUARE NAȚIONALĂ 2020

CONTESTAȚII

 

Conform Ordinului 4916 din 26 august 2019, candidații pot depune contestații la secretariatul școlii sau le pot transmite prin mijloace electronice la adresa de email Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea., în zilele de luni, 22 iunie, interval orar 16.00 și 19.00 și marți, 23 iunie, interval orar 8.00-12.00.

Se va completa contestația folosind doar cererea-tip care poate fi descărcată AICI.

Dacă un candidat dorește să conteste notele la ambele probe scrise, va completa două cereri distincte, pentru fiecare disciplină de examen (limba și literatura română / matematică).

Fiecare cerere va fi semnată de candidat și părintele/tutorele legal al acestuia și va fi însoțită atât de o copie după cartea de identitate/certificatul de naștere al elevului, cât și de o copie după cartea de identitate a părintelui/tutorelui legal.

Accesul în școală se va face pe la intrare elevi EST. Candidații și părinții acestora vor respecta traseul marcat, regulile de distanțare și conduita igienico-sanitară corespunzătoare, precum și indicațiile personalului și se vor supune triajului epidemiologic, conform legislației în vigoare.

 

Top

Acest website folosește cookie-uri pentru a furniza vizitatorilor o experiență mult mai bună de navigare și servicii adaptate nevoilor și interesului fiecăruia. Politica cookie

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…