În atenția părinților și a elevilor participanți la testarea pentru admiterea în clasa a V-a la Concursul de Limbă, Comunicare și Literatură Română „Ionel Teodoreanu” și la Concursul de Matematică „Traian Lalescu”

INFORMAȚII IMPORTANTE

În atenția părinților și a  elevilor participanți  la testarea pentru admiterea în clasa a V-a

Vă reamintim faptul că disciplinele de concurs sunt programate după următorul orar:

• Ora 9.30 – Concursul de Limbă, Comunicare și Literatură Română „Ionel Teodoreanu”
  • Ora 11.00 – Concursul de Matematică „Traian Lalescu”.

Durata fiecărei probe: 60 de minute (15 minute pentru acomodarea cu subiectele și 45 de minute pentru redactarea rezolvărilor).

Elevii pot utiliza doar pix/stilou cu cerneală/pastă albastră, pentru redactarea lucrărilor.

Repartizarea elevilor în săli va fi afișată vineri, 27.05.2022, după ora 1530.

Elevii vor avea acces în școală începând cu ora 830, până la ora 900, și se vor legitima cu carnetul de note/copie certificat de naștere.

Elevii care participă doar la a doua probă vor fi prezenți în școală la ora 1030, pentru a avea acces la susținerea probei.

Pentru motive deosebite, elevul poate ieși în curte în pauza dintre cele două probe.

Părinții vor avea acces în curtea școlii, dar nu în școală, iar mașinile vor fi parcate în exteriorul școlii.

Afișarea rezultatelor va avea loc în data de 28.05.2022, după ora 21.00, pe site-ul școlii și la avizier, pe baza codului pe care îl primește elevul participant în sala de clasă.

Eventualele contestații se pot depune în ziua de luni, 30.05.2022, între orele 900-1200, la secretariatul școlii.

Rezultatele finale se vor afișa luni, 30.05.2022, după ora 1700.

IMPORTANT!

Pentru înscrierea elevilor declarați admiși în clasa a V-a, părinții vor depune următoarele documente:

- cerere (vezi AICI)

- copie certificat naștere elev

- copie acte identitate părinți

- fișa medicală va fi depusă la cabinetul medical al școlii până la începerea cursurilor anului școlar 2022-2023.

Programul înscrierilor:

Marți, 31 mai: 9.00-16.00

Joi, 2 iunie: 9.00-16.00

Vineri, 3 iunie: 9.00-12.00

Atenție: Elevii care optează pentru clasele cu studiu intensiv al limbii engleze/germane, vor solicita acest lucru prin intermediul unei cereri distincte, conform Procedurii anexate (vezi AICI) și vor participa la un test de limbă.

Director,

Prof. dr. Camelia Gavrilă