Săptămâna “Şcoala altfel” – 26-30 martie 2018

În perioada 26-30 martie, Colegiul Naţional „Costache Negruzzi” Iaşi va organiza Săptămâna „Şcoala Altfel”. În urma consultării elevilor cu privire la tipul de activităţi în care ar dori să fie implicaţi şi respectând Metodologia specifică acestui program naţional, a fost întocmit un orar în cadrul căruia se regăsesc: sesiuni experimentale, ateliere de actorie, conferinţe, cluburi de lectură, seri de teatru, workshop-uri interculturale, concursuri de specialitate, dezbateri, expoziţii de fotografie şi arte plastice, concerte-lecţie, vizite de caritate şi activităţi sportive. Mare parte dintre aceste activităţi se vor desfăşura sub cupola celor două proiecte de tradiţie ale şcolii noastre – Arts Week şi Science Week – care, pe lângă varietatea şi deschiderea culturală şi ştiinţifică specifice, oferă elevilor posibilitatea de a-şi dezvolta abilităţile de organizare, implicându-se activ în coordonarea acestor proiecte.

Program pe zile

Program pe clase

  • Copyright

    Copyright © 2019 Colegiul Național "Costache Negruzzi" Iași. Toate drepturile rezervate.