Săptămâna “Şcoala altfel” – 15-19 aprilie 2019

În perioada 15-19 aprilie, Colegiul Naţional „Costache Negruzzi” Iaşi va organiza Săptămâna „Şcoala Altfel”. În urma consultării elevilor cu privire la tipul de activităţi în care ar dori să fie implicaţi şi respectând Metodologia specifică acestui program naţional, a fost întocmit un orar în cadrul căruia se regăsesc: sesiuni experimentale, ateliere de muzică, seri de teatru, conferinţe, cluburi de lectură, workshop-uri interculturale, concursuri de specialitate, dezbateri, expoziţii de fotografie şi arte plastice, vizite de lucru şi activităţi sportive. Mare parte dintre aceste activităţi se vor desfăşura sub cupola celor două proiecte de tradiţie ale şcolii noastre – Arts’ Week şi Science Week – care, pe lângă varietatea şi deschiderea culturală şi ştiinţifică specifice, oferă elevilor posibilitatea de a-şi dezvolta abilităţile de organizare, implicându-se activ în coordonarea acestor proiecte. De asemenea, ţinem să mulţumim colaboratorilor şi partenerilor noştri din afara şcolii – Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” Iaşi, Inspectoratului Şcolar Judeţean Iaşi, British Council Iaşi, Goethe Institut București, Deutscher Lesesaal/BCU Iași – datorită cărora elevii se vor putea bucura de o săptămână educativă, interesantă, atractivă şi inovativă.

Program pe zile săptămâna "Şcoala altfel"


 

Science Week 2019

Program


 

Arts Week 2019

Program gimnaziu

Program liceu


 
  • Copyright

    Copyright © 2019 Colegiul Național "Costache Negruzzi" Iași. Toate drepturile rezervate.