Poveste de Crăciun…în spirit negruzzist

Colegiul Național ”Costache Negruzzi” Iași vă invită luni, 17 decembrie 2018, orele 17.00 în Amfiteatrul Colegiului la Concertul susținut de elevii școlii și la Expoziția cu vânzare de obiecte realizate de elevi, părinți și profesori. Cele două activități se înscriu în programul de pregătire al Forumului Internațional World School pe care școala noastră îl va găzdui la începutul anului școlar viitor, eveniment unic la nivel național și internațional, la care colegiul nostru este invitat să participe de 20 de ani. Materialele de prezentare (film și document informativ) ale acestui parteneriat de tradiție cu școli din 21 de țări de pe toate continentele se găsesc aici.

Mulțumim pentru susținere și vă așteptăm în număr căt mai mare!

Echipa de organizare WORLD SCHOOL 2019

afis_poveste_de_craciun_bun
  • Copyright

    Copyright © 2019 Colegiul Național "Costache Negruzzi" Iași. Toate drepturile rezervate.