Colindăm, Doamne colind … – Spectacol – Magia iernii

Inițiat de elevii claselor a VI-a C (prof. diriginte Luminița Adămuț) și a X-a A (prof. diriginte Bianca Burciu), spectacolul caritabil „Magia iernii” a adus zâmbetul pe buzele invitaților noștri speciali – copii de la Școala Gimnazială Larga Jijia – pe care i-am surprins prin ritmuri tandre de pian și chitară, mișcări de dans, demonstrație de karate, dar mai ales prin colindele ce au reînviat magia sărbătorilor. Spriridușii lui Moș Crăciun au împărțit daruri invitaților noștri (hăinuțe, jucării, fructe și dulciuri), iar acest lucru nu ar fi fost posibil dacă nu am fi avut sprijinul partenerilor, elevii claselor a V-a A, a V-a B, a VI-a D, a VII-a C și a XI-a E. Mulțumim domnilor profesori, colegilor diriginți, dar mai ales elevilor și părinților care ne-au susținut în derularea evenimentului ce a însemnat enorm pentru cei care ne-au pășit pragul plini de emoție. Coordonatori, Prof. Adămuț Luminița Prof. Bianca Burciu
  • Copyright

    Copyright © 2019 Colegiul Național "Costache Negruzzi" Iași. Toate drepturile rezervate.