Ludiks – spectacle interactif

Joi, 15 noiembrie, în amfiteatrul Colegiului Național "Costache Negruzzi", vor avea loc două lecții interactive de limba franceză, de tip spectacol, cu începere de la orele 10:00 și 11:00. Acest eveniment este organizat de trupa de teatru Ludiks, creată în 2016 de către Olivier Noël (Belgia) și Noé Nitot (Franța), ca parte a proiectului Valise. În cadrul acestuia, sunt desfășurate diverse activități (radio, ateliere de film, jocuri, spectacole etc), care au drept scop promovarea comunicării și multiculturalismului. În timpul spectacolelor, membrii trupei Ludiks urmăresc mobilizarea publicului, determinând spectatorii să participe la jocurile actoricești puse în scenă. Astfel, publicul devine și el actor, iar barierele emoționale și de comunicare sunt depășite. Ludiks
  • Copyright

    Copyright © 2019 Colegiul Național "Costache Negruzzi" Iași. Toate drepturile rezervate.