Tu parles français? C’est une chance pour toi!

Joi, 8 noiembrie, în cadrul Institutului Francez, se vor organiza o serie de ateliere de prezentare a oportunităților de cunoaștere a limbii franceze, având loc și întâlniri cu reprezentanți ai firmelor francofone din Iași. Activitatea în cauză este susținută de lectorul belgian de la Universitatea Al.I.Cuza Iași, Olivier Noël, unul dintre parteneri fiind Colegiul Național "Costache Negruzzi". În intervalul orar 10:15-11:15, elevii clasei a 11-a D vor participa, sub îndrumarea domnului profesor de limbă franceză Cristian Elenin, la unul dintre aceste ateliere și vor lua contact cu regulile scrisorii de intenție și ale redactării unui CV în limba franceză. Tu_parles_francais_2018_8_11
  • Copyright

    Copyright © 2019 Colegiul Național "Costache Negruzzi" Iași. Toate drepturile rezervate.