SESIUNE SPECIALĂ DE EXAMENE CAMBRIDGE GAZDUITĂ DE COLEGIUL NAŢIONAL “COSTACHE NEGRUZZI” IAŞI

În data de sâmbătă, 10 martie 2018, Colegiul Naţional “Costache Negruzzi”, cu sprijinul British Council Iaşi, va organiza o sesiune specială de examene Cambridge (KET for Schools şi PET for Schools) dedicată elevilor de gimnaziu, şi în special elevilor de clasa a VIII-a, în vederea obţinerii unui certificat lingvistic ce echivalează promovarea examenului de limba engleză pentru admiterea în liceu la clase cu predare a limbii engleze în regim intensiv şi bilingv. Graficul şi alte detalii ale desfăşurarii sesiunii de examene precum şi formularul de înscriere se pot găsi mai jos. Înscrierea se face, până la data de 26 ianuarie 2018, doar la persoana de contact autorizata de British Council Iaşi şi anume coordonatorul de examene Cambridge în şcoală.

Termeni și condiții pentru susținerea examenelor Cambridge Assessment English;
CAMBRIDGE EXAMS 2018 – March session (KET for Schools, PET for Schools) AT „COSTACHE NEGRUZZI” HIGH SCHOOL EXAMINATION CLOSED CENTER

Responsabil Comisie Metodică Limbi Moderne şi Coordonator Examene Cambridge,
Prof. Gianina Artenie

  • Copyright

    Copyright © 2018 Colegiul Național "Costache Negruzzi" Iași. Toate drepturile rezervate.